Dilluns 20 de març- Secció Astrotemes A càrrec de Carles López, soci d'Aster. "Els constructors d’instruments astronòmics (segles XVII i XVIII). Estat dels aparells astronòmics a finals del s.XVII. Els iniciadors italians. Els principals constructors anglesos i francesos. El canvi instrumental de l'últim terç del s. XVIII. Alguns exemples utilització d'aquests instruments". 19.00 hores |